Evropská unie hrou

Výstava Honzíkova cesta Evropou v Evropském domě

Výstava nejlepších výtvarných prací ze soutěže Honzíkova cesta Evropou trvá v Evropském domě od 12. května do 30. června 2014. Přijďte si ji zdarma prohlédnout každý všední den od 10 do 18 hodin (v PÁ do 17 hod)!

Téměř 1000 dětí ze základních škol po celé České republice se zúčastnilo soutěže „Honzíkova cesta Evropou“. Do krajských Eurocenter zaslali svoji představu o jednotlivých zemích Evropy. Přišla tak řada obrázků, keramik, plastik nebo i počítačových prezentací. S hledáním odpovědí pomáhala žákům postavička malého chlapce Honzíka, se kterým cestovali po členských zemích EU.

„Nejčastěji znázorňovali děti Velkou Británii, Francii či Itálii,“ řekla hlavní koordinátora celorepublikové soutěže Lívia Pekajová z Eurocentra Zlín. „Velmi zajímavé, a zajisté náročné, bylo znázornění Holandska, které v Ostravě vyhrálo zaslouženě první místo,“ dodala. Vítězem se stal Jakub Mrůzek ze ZŠ Šrámkova v Opavě.

V rámci jednotlivých krajů byla oceněna první tři místa věcnými cenami. Výherci získali deskové hry, knihy nebo vědomostní CD a DVD. Mimo odměny čekají na některé třídy poznávací cesty do Poslanecké sněmovny v Praze.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo přiblížit náročné téma Evropské unie hravou formou a naplnili jsme tak heslo Evropské unie – Jednotná v rozmanitosti," uvedla Livia Pekajová.

Vybrané práce si můžete od 12. května prohlédnout každý všední den od 10 do 18 hodin (v PÁ do 17 hod) v knihovně Evropského domu (Jungmannova 24, Praha 1). Vstup na výstavu, která končí 30. června, je stejně jako na všechny další aktivity v Evropském domě zdarma.

 
 
zpět