Evropská unie hrou

Za praktickými zkušenostmi do zahraničí - praktický průvodce stážemi programu Erasmus+

Vážení studenti, představujeme vám novou publikaci, která vám pomůže zorientovat se v možnostech pro získání zahraničních pracovních zkušeností nabízených novým programem pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport Erasmus+.

 

Vážení studenti,

představujeme vám novou publikaci, která vám pomůže zorientovat se v možnostech pro získání zahraničních pracovních zkušeností nabízených novým programem pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport Erasmus+Náš průvodce se zaměřuje na oblast, která s prací přímo souvisí, tedy na praktické stáže v zahraničí, ale nezapomíná ani na další součásti programu Erasmus+.

Tento průvodce vám nejprve přiblíží, co to praktické stáže v programu Erasmus+ jsou, kam se na ně můžete vydat a pro jaké skupiny jsou určeny. Podle toho, ke které ze skupin patříte, vám následně vysvětlíme, za jakých podmínek můžete na stáž vycestovat a jak se na ni přihlásit (včetně konkrétních tolik potřebných kontaktů).

V dalších kapitolách se zaměříme na výsledky průzkumu mínění českých studentů o stážích a představíme vám projekt Stážujeme.czv němž se přes sociální síť Facebook můžete spojit s dalšími současnými či bývalými stážisty a vyměňovat si své zkušenosti. Spolu s absolventy stáží jsme pro vás připravili také deset základních rad pro budoucí stážisty a přehled zajímavých zkušeností a zážitků stážistů bývalých. V neposlední řadě vás blíže seznámíme s dalšími součástmi programu Erasmus+ a poradíme vám, kde sehnat další užitečné informace.

Pevně věříme, že vám brožura pomůže na cestě za zkušenostmi a následným úspěchem na pracovním trhu.

Pro více informací viz www.evropska-unie.cz

 

 
 
zpět