Evropská unie hrou

E-learningové kurzy o Evropské unii

Nebaví vás už pouze mnohdy nudné a náročné čtení o Evropské unii v knihách či skriptech, ale přesto chcete/potřebujete dozvědět se více o této problematice? Vyzkoušejte  interaktivní e-learningové kurzy, kdy se o EU můžete naučit lehce z pohodlí domova, a to navíc zábavnou formou!

 

Evropa ve 12 lekcích - e-learningový kurz

Nebaví vás už pouze mnohdy nudné a náročné čtení o Evropské unii v knihách či skriptech, ale přesto chcete/potřebujete dozvědět se více o této problematice? Vyzkoušejte  interaktivní e-learningové kurzy, kdy se o EU můžete naučit lehce z pohodlí domova, a to navíc zábavnou formou!

 

Jaký má Evropské unie význam? Proč a jak vznikla? Jak funguje? Co už udělala pro své občany a co nám přináší v současné době? Může EU i v době globalizace úspěšně konkurovat jiným ekonomickým mocnostem a přitom přispět ke zvyšování naší ekonomické prosperity i kvality života? Jaké výhody pro nás plynou z toho, že je každý občan členské země současně i občanem EU?

To jsou jen některé z otázek, kterými se zabývá tento e-learningový kurz vycházející z populární příručky Evropa ve 12 lekcích (vydání z roku 2010), jejímž autorem je Pascal Fontaine.

Jedním z vhodných nástrojů, jak se dozvědět více o tom, co nám přináší Evropská unie a jaké příležitosti nabízí, se jeví právě tento elektronický kurz s využitím výpočetní techniky.

Vstup do kurzu

 

Lisabonská smlouva interaktivně - e-learningový kurz

Tento e-learningový kurz se snaží přispět k lepšímu pochopení fungování Unie a významu Lisabonské smlouvy, který je sice často zmiňován, ovšem tím méně objasňován.

Kurz je koncipován jako interaktivní, což umožňuje jak propojení s oficiálními weby a dalšími informacemi, tak použití zajímavých úkolů a cvičení, které pomohou lépe pochopit a zapamatovat si uvedené informace.

Vstup do kurzu

 

Online kurz o regionální politice EU

Evropský výbor regionů připravil online kurz o Evropské unii a úloze regionů v ní. Po dobu 8 týdnů máte možnost sledovat živé debaty, komentovat příspěvky nebo diskutovat s ostatními.Při splnění 80 % kurzu získáte certifikát (Statement of Participation). Kurz je vhodný jako studijní pomůcka ve školách.

Kurz probíhá od 19.října 2015 a běží po dobu 8 týdnů. 

Ke kurzu se dostanete přímo zde.

Věděli jste, že tři čtvrtiny oblasti politik Evropské unie ovlivňují náš každodenní život v našich regionech a městech? Věděli jste, že regionální a místní orgány v Evropě spravují dvě třetiny všech veřejných investic? Ať už jde o ekonomiku, sociální otázky, územní soudržnost, vzdělávání, mládež a kulturu, energetiku, životní prostředí, dopravu nebo aspekty migrace – role místní samosprávy v Evropě je nezastupitelná. Význam místní a regionální identity v Evropě nadále roste. Evropský výbor regionů se v rámci institucí EU v Bruselu staví za práva občanů a zajišťuje, aby hlas místní správy byl v Evropě slyšet. Tento úvodní kurz si klade za cíl vysvětlit, jak Evropská unie funguje a jaké místo v ní mají evropské regiony. Pomozte nám formulovat úlohu regionů při utváření politiky EU!

Kurz je také vhodný jako studijní pomůcka ve školách. Při splnění 80 % kurzu totiž získáte certifikát (Statement of Participation), který můžete předložit Vašemu vyučujícímu ve škole. Sledujte živé debaty, komentujte a sdílejte Vaše příspěvky.

Manuál pro práci s kurzem najdete v příloženém dokumentu.

K online kurzu se dostanete zde.

 

Soubory ke stažení