Evropská unie hrou

Online kurz o regionální politice EU

Evropský výbor regionů připravil online kurz o Evropské unii a úloze regionů v ní. Po dobu 8 týdnů máte možnost sledovat živé debaty, komentovat příspěvky nebo diskutovat s ostatními.Při splnění 80 % kurzu získáte certifikát (Statement of Participation). Kurz je vhodný jako studijní pomůcka ve školách.

Kurz probíhá od 19.října 2015 a běží po dobu 8 týdnů. 

Ke kurzu se dostanete přímo zde.

Věděli jste, že tři čtvrtiny oblasti politik Evropské unie ovlivňují náš každodenní život v našich regionech a městech? Věděli jste, že regionální a místní orgány v Evropě spravují dvě třetiny všech veřejných investic? Ať už jde o ekonomiku, sociální otázky, územní soudržnost, vzdělávání, mládež a kulturu, energetiku, životní prostředí, dopravu nebo aspekty migrace – role místní samosprávy v Evropě je nezastupitelná. Význam místní a regionální identity v Evropě nadále roste. Evropský výbor regionů se v rámci institucí EU v Bruselu staví za práva občanů a zajišťuje, aby hlas místní správy byl v Evropě slyšet. Tento úvodní kurz si klade za cíl vysvětlit, jak Evropská unie funguje a jaké místo v ní mají evropské regiony. Pomozte nám formulovat úlohu regionů při utváření politiky EU!

Kurz je také vhodný jako studijní pomůcka ve školách. Při splnění 80 % kurzu totiž získáte certifikát (Statement of Participation), který můžete předložit Vašemu vyučujícímu ve škole. Sledujte živé debaty, komentujte a sdílejte Vaše příspěvky.

Manuál pro práci s kurzem najdete v příloženém dokumentu.

K online kurzu se dostanete zde.

 

Soubory ke stažení

 
zpět