Evropská unie hrou

Erasmus+: nový program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020.

Seznamte se s novým programem EU Erasmus+ pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020. Nově všechny programy pod jednou střechou ERASMUS+! Možnosti studia/stáže v zahraničí pro studenty, zaměstnance, školy, vědecké pracovníky, dobrovolníky a mnohé další. Neváhejte a přihlaste se!

 

Cesta do eurostudentovy duše

Jak skutečně probíhá studium v rámci programu Erasmus+ v praxi ukazuje tento časosběrný dokument České telvize, v němž vysokoškoláci sami natočili své autentické zážitky ze studií během svého pobytu v zahraničí. Čtyři studenti, čtyři příběhy ze života na evropských univerzitách. Jak studovali, jak se bavili, jak vyšli se stipendiem a co jim rok v zahraničí dal? Režie J. Škopková. 

Dokument „Cesta do eurostudentovy duše“ můžete zhlédnout online na webu České televize a nebo získat na DVD v knihovně Evropského domu.

Jak skutečně probíhá studium v rámci programu Erasmus+ v praxi ukazuje tento časosběrný dokument České telvize, v němž vysokoškoláci sami natočili své autentické zážitky ze studií během svého pobytu v zahraničí. Čtyři studenti, čtyři příběhy ze života na evropských univerzitách. Jak studovali, jak se bavili, jak vyšli se stipendiem a co jim rok v zahraničí dal? Režie J. Škopková. 

Dokument „Cesta do eurostudentovy duše“ můžete zhlédnout online na webu České televize a nebo získat na DVD v knihovně Evropského domu.

 

Za praktickými zkušenostmi do zahraničí - praktický průvodce stážemi programu Erasmus+

Vážení studenti, představujeme vám novou publikaci, která vám pomůže zorientovat se v možnostech pro získání zahraničních pracovních zkušeností nabízených novým programem pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport Erasmus+.

 

Vážení studenti,

představujeme vám novou publikaci, která vám pomůže zorientovat se v možnostech pro získání zahraničních pracovních zkušeností nabízených novým programem pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport Erasmus+Náš průvodce se zaměřuje na oblast, která s prací přímo souvisí, tedy na praktické stáže v zahraničí, ale nezapomíná ani na další součásti programu Erasmus+.

Tento průvodce vám nejprve přiblíží, co to praktické stáže v programu Erasmus+ jsou, kam se na ně můžete vydat a pro jaké skupiny jsou určeny. Podle toho, ke které ze skupin patříte, vám následně vysvětlíme, za jakých podmínek můžete na stáž vycestovat a jak se na ni přihlásit (včetně konkrétních tolik potřebných kontaktů).

V dalších kapitolách se zaměříme na výsledky průzkumu mínění českých studentů o stážích a představíme vám projekt Stážujeme.czv němž se přes sociální síť Facebook můžete spojit s dalšími současnými či bývalými stážisty a vyměňovat si své zkušenosti. Spolu s absolventy stáží jsme pro vás připravili také deset základních rad pro budoucí stážisty a přehled zajímavých zkušeností a zážitků stážistů bývalých. V neposlední řadě vás blíže seznámíme s dalšími součástmi programu Erasmus+ a poradíme vám, kde sehnat další užitečné informace.

Pevně věříme, že vám brožura pomůže na cestě za zkušenostmi a následným úspěchem na pracovním trhu.

Pro více informací viz www.evropska-unie.cz