Evropská unie hrou

Elektronické knihkupectví EU Bookshop

EU Bookshop je elektronické knihkupectví, které nabízí publikace evropských institucí a slouží zároveň jako archiv všech materiálů vydaných orgány EU od roku 1952, které pojednávají o jejích činnostech a politikách.

Evropská unie vydává nepřeberné množství oficiálních dokumentů, informativních brožur, letáků a dalších materiálů, časopisů a věstníků, v nichž dokumentuje, analyzuje, komentuje a vysvětluje principy svého fungování i výsledky činnosti. Naleznete zde publikace týkající se všech politických oblastí, které mají orgány EU na starosti (obchod, hospodářská soutěž, informační technologie, vzdělávání, kultura, vnější vztahy, zemědělství, lesnictví, životní prostředí, vědecký výzkum, průmysl, podnikání, služby, sociální politika, statistika atd.).

Publikace Evropské unie jsou určeny ke zvyšování informovanosti všech evropských občanů od předškolních dětí až po kvalifikované odborníky.

Jednotlivé dokumenty v různých oficiálních jazycích EU včetně jazyka českého si můžete zdarma uložit do Vašeho počítače v elektronické podobě (formát PDF) prostřednictvím „Knihkupectví EU“. Zároveň zde máte možnost si zdarma objednat jeden výtisk jakékoli publikace v tištěné podobě na Vámi zvolenou adresu.

V elektronickém knihkupectví EU bookshop naleznete i sekci věnovou přímo učitelům a studentům, kde vám jsou k dispozici materiály do výuky v českém jazyce a publikace určené studentům.

O větší množství dané publikace, např. pro celou třídu či účastníky tematické konference, si můžete v případě zájmu zažádat na e-mailové adrese: knihovna@evropskydum.cz

 
 
zpět