Evropská unie hrou

Knihovna a studovna Evropského domu

Ať už se chystáte na referát o EU, píšete diplomovou práci či potřebujete detailní informace o grantových možnostech, v Evropském domě je vám k dispozici knihovna se studovnou, které můžete využít jako zdroj aktuálních informací o Evropské unii.

V Evropském domě v samotném centru Prahy, nedaleko Václavského náměstí a Národní třídy, naleznete knihovnu Evropského domu, ve které najdete více než 4000 publikací s tematikou Evropské unie, mezinárodních vztahů, ekonomie a příbuzných oborů. Veškeré knihy a periodika jsou vám k dispozici po bezplatné registraci na občanský průkaz až na tři týdny absenčně nebo se do jakékoli publikace můžete začíst přímo ve studovně Evropského domu.

Ve studovně zároveň naleznete počítače s připojením na internet, kde si požadované informace ke studiu můžete vyhledat sami.

Zájemci o služby knihovny Evropského domu mohou využívat online elektronický katalog dostupných publikací na adrese: katalog.evropska-unie.cz. V katalogu je možné vyhledávat podle několika kritérií a můžete si tak rovnou z pohodlí domova ověřit, které publikace jsou v knihovně dostupné.

V informačním centru Evropského domu rovněž naleznete veliké množství publikací, brožur, letáků týkající se téměř všech evropských oblastí a záležitostí EU, které jsou pro vás v případě zájmu k dispozici zdarma.

Informační pracovníci Evropského domu se těší na vaši návštěvu každý všední den od 10:00 do 18:00 hod (v pátek pouze do 17 hod).

Informační pracovník/knihovna/objednání programu pro školy či publikací:
e-mail: knihovna@evropskydum.cz
Te.: 255 708 255

 
 
zpět