Evropská unie hrou
 

O této stránce

Vítejte na vzdělávacích stránkách Zastoupení Evropské komise v České republice a Odboru informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR!

Jste učitelé a hledáte možnosti, jak zpestřit vaši výuku o EU například vzdělávací aktivitou pro studenty v Evropském domě či vzdělávacími filmy o Evropské unii? Jste studenti a sháníte odborné zdroje k vašim školním pracím v knihovně Evropského domu či byste se rádi zapojili do soutěží o hodnotné ceny, jako například studijní cestu do institucí EU? Anebo zkrátka brouzdáte internetem a chtěli byste se dozvědět více o problematice Evropské unie třeba prostřednictvím e-learningového kurzu?

Pak jste zde správně!

Následující stránky jsou určeny všem zájemcům o evropské dění, kteří se chtějí dozvědět o veškerých (nejen) vzdělávacích aktivitách Zastoupení Evropské komise v ČR a Odboru informování o evropských záležitoestech Úřadu vlády ČR zaměřených právě na vás žáky, studenty, pedagogy, ale i další příznivce Evropské unie z řad veřejnosti.

V jednotlivých sekcích těchto stránek naleznete mimo jiné studijní materiály a publikace; e-learningové kurzy, on-line hry a vzdělávací filmy; tipy na knižní novinky, soutěže a rozličné výukové aktivity; diskuzní fórum pro pedagogy a mnoho dalšího.

Hledáte-li informace o evropských vzdělávacích programech typu Comenius či Erasmus, doporučujeme Vám navštívit stránky Národní agentury pro evropské vzdělávací programy.

 
 
zpět