Chcete s námi soutěžit a vyhrát cestu do Štrasburku? Začínáme 15. října!

Zúčastněte se nového kola soutěže! Vyhrajte cestu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku a vyzkoušejte si na vlastní kůži roli europoslance!

Řekněte europoslancům, co od nich čekáte!

Natočte video, ve kterém vyjádříte vaši představu o tom, čím by se měli poslanci EP v příštích pěti letech zabývat. Trápí vás klimatická změna? Kvalita a bezpečnost potravin? Budoucnost evropské energetiky? Ochrana hranic? Konkurenceschopnost Evropy? Nebo něco jiného? Sdílejte to s námi!

Sdílejte vaše názory!

Zdá se vám, že se vás evropská témata netýkají a že jsou příliš vzdálená? Nebo si naopak uvědomujete, že se týkají nás všech? Jaké evropské téma vás opravdu pálí? Co mají podle vás europoslanci v příštích pěti letech prioritně řešit? Vyjádřete, co si myslíte!

Jak na to?

  • Zpracujte v libovolně velké skupině studentů video o maximální délce 1 minuta.
  • Ve videu vyjádřete vaši představu o tom, čím by se měli poslanci EP v příštích letech zabývat. Zachyťte vaše názory na evropská témata. Příklady témat naleznete v nápovědě.
  • Použijte evropskou tematiku (umístěte např. symbol EU). Video musí být srozumitelné, souviset s tématem soutěže a nesmí obsahovat vulgarismy, prvky násilí. Dále viz pravidla. Video musí být autentické a autorské.
  • Hotové video dejte na váš veřejný profil na Instagramu, označte ho hashtagem #soutezeuroscola2019 a označte @evropskyparlament.

Výherce

Po ukončení soutěže bude odbornou porotou z řad zaměstnanců Kanceláře Evropského parlamentu v ČR vybráno 15 videí, která postoupí do instagramového losování v přímém přenosu. U videí se hodnotí splnění náležitostí uvedených v pravidlech, dále kreativita, myšlenka, výstižnost a originalita.

Z předvýběru bude vylosováno celkem 9 soutěžních videí z 9 různých škol, které vyhrají hlavní cenu. Škola může vyhrát pouze jednou. Čím více videí studenti z jedné školy vytvoří, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Setkání Euroscola ve Štrasburku se škola může zúčastnit pouze 1x v kalendářním roce.

Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena pro studenty druhých a třetích ročníků středních škol (cca 16-18 let).

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži je finanční příspěvek na cestu 24 studentů a dva pedagogické doprovody na celoevropské setkání studentů z 28 členských států EU do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Setkání Euroscola se škola může zúčastnit jednou v kalendářním roce. Termíny setkání v Evropském parlamentu jsou plánované na jaro 2020. Škola může vyhrát pouze jednou.

Časový harmonogram soutěže

  • Začátek soutěže – 15. října 2019
  • Konec soutěže – 15. listopadu 2019 v 12:00
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.